Twoja opinia

drukujFAQ

08-07-2008

Pytanie:

Wkład własny w formie niepieniężnej - dokumenty będą potrzebne do rozliczenia projektu?

Odpowiedź:

Wykazujemy w projekcie wkład własny w formie niepieniężnej (poprzez udostępnienie pomieszczenia na biuro projektu i sal wykładowych) jakie dokumenty będą potrzebne do rozliczenia projektu?  

Zgodnie z Dokumentacja Konkursową POKL 2007-2013, Działanie 9.2 "Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego" z dnia 10 czerwca br. Wnioskodawca zobowiązany jest wykazać w budżecie projektu wkład własny w wysokości minimum 12% budżetu projektu ze środków Jednostki Samorządu Terytorialnego szczebla lokalnego (z wyłączeniem projektów związanych z diagnozowaniem potrzeb edukacyjnych). Do wniesienia wkładu własnego w wyżej wymienionej formie zobligowani są wszyscy Wnioskodawcy (również nie będący Jednostkami Samorządu Terytorialnego). Szczegółowe zasady kalkulacji wkładu własnego oraz ich udokumentowanie określają Wytyczne Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z 20.02.2008 r.

1) W ramach projektu będzie rozliczany wkład niepieniężny. Wkład niepieniężny polega na wniesieniu do projektu określonych składników majątku Beneficjenta tj. nieruchomości w rozumieniu art. 46 § 1 kodeksu cywilnego, urządzeń lub materiałów, badań lub świadczeń wykonywanych przez wolontariuszy.

2) Wkład niepieniężny wniesiony na rzecz projektu przez Beneficjenta w postaci dóbr lub usług stanowi wydatek kwalifikowany przy założeniu, że jego wartość może zostać w niezależny sposób wyceniona oraz jeśli zaistnieje taka konieczność - zweryfikowana.

3) Wycena wkładu niepieniężnego powinna być dokonywana według wartości rynkowej, za którą przyjmuje się przeciętną cenę stosowaną w danej miejscowości w obrocie tytułami tego samego rodzaju i gatunku, lub - jeżeli nie można ustalić wartości rynkowej - według wartości godziwej, za którą zgodnie z art. 28 ust. 6 ustawy o rachunkowości przyjmuje się kwotę, za jaką dany składnik aktywów mógłby zostać wymieniony a zobowiązanie uregulowane na warunkach transakcji rynkowej, pomiędzy zainteresowanymi i dobrze poinformowanymi, niepowiązanymi ze sobą stronami. W przypadku wyceny wkładu niepieniężnego w wartości godziwej, wartość ta nie może być wyższa od jego wartości użytkowej, którą jest bieżąca (zdyskontowana), szacunkowa wartość przyszłych przepływów pieniężnych, których uzyskania oczekuje się z tytułu dalszego użytkowania tego wkładu niepieniężnego. Udokumentowaniem wartości wkładu niepieniężnego mogą być:
a) zestawienie faktur sprzedaży dóbr/usług np. z miesiąca poprzedzającego
miesiąc ich wniesienia;
b) kopia faktury zakupu dóbr/usług;
c) udokumentowane ceny dóbr/usług poprzez przedstawienie stosownych notowań na rynkach giełd towarowych lub cenników innych jednostek zajmujących się ich obrotem lub świadczeniem;
d) inne dokumenty, o ile pozwalają na identyfikację jego wysokości.

Działanie 9.2

wróć do FAQ »

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ul. Czechowska 19, 20-072 Lublin
email: efs@lubelskie.pl, tel. 081-44-16-843, fax 081-44-16-853 / Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.
Statystyka: odsłony:14994831, wizyty:7118889

projekt i cms: www.adm-media.pl