Czy prowadzenie studiów podyplomowych dla mieszkańców obszarów wiejskich wpisuje się w formy wsparcia przewidziane do realizacji w Działaniu 9.5?
Nie, prowadzenie studiów podyplomowych przez szkołę wyższą nie może być uznane za oddolną inicjatywę, gdyż charakter realizacji takiego projektu zakłada rekrutację uczestników. Oznacza to że udział w studiach podyplomowych nie wynikałby z aktywności i potrzeby mieszkańców a z dostępności określonej oferty studiów wyższych zaproponowanych przez projektodawcę - szkołę wyższą. Można sobie jednak wyobrazić sytuację, w której społeczność lokalna podejmuje inicjatywę na rzecz kształcenia swoich dzieci (lub siebie jako osób dorosłych) w zakresie ICT. W tym celu zwraca się do dyrektora lokalnej szkoły o delegowanie nauczyciela, który po godzinach prowadziłby zajęcia objęte projektem. Szkoła nie posiada jednak nauczyciela o kwalifikacjach pozwalających na prowadzenie tego typu zajęć, lecz jeden z nauczycieli wyraża zainteresowanie podniesieniem swoich kompetencji w tym kierunku. Wówczas w ramach projektu byłaby możliwość sfinansowania kosztów udziału nauczyciela w studiach podyplomowych o ile były by one konieczne i związane z realizacją celu projektu.
Działanie 9.5
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
ul. Czechowska 19, 20-072 Lublin
email: efs@lubelskie.pl, tel. 081-44-16-843, fax 081-44-16-853 / Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.
Statystyka:
odsłony:15091401, wizyty:7213420
projekt i cms: www.adm-media.pl