W czwartek się rozpoczyna edukacyjne święto Agnieszka Dziaman - Będzie dwa razy więcej wystawców oraz szkół wyższych niż przed rokiem - chwalą sit organizatorzy tegorocznych targów edukacyjnych. Impreza odbędzie sie w dniach 26-27 lutego w Centrum targowo-Wystawienniczym MTL SA przy ul. Dworcowej U w Lublinie. To już piąta edycja Targów Edukacyjnych EDUKACJA 2009. - Ich głównym celem jest prezentacja oferty szkół publicznych i niepublicznych szczebla ponadgimnazjalnego i wyższego oraz firm branży edukacyjnej -mówi Paweł Puchacz, koordynator Targów Międzynarodowe Targi Lubelskie SA. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wystawców oraz szkoły ponadgimnazjalne z Lublina i regionu. Ofertę przedstawią też uczelnie wyższe z całego kraju. Gościem specjalnym targów będzie z kolei Uniwersytet Europejski VIADRINA. - Przedstawiciele władz tego uniwersytetu już wcześniej interesowali się naszą imprezą i w tym roku postanowili wziąć w niej aktywny udział - dodaje Paweł Puchacz. Na 26 lutego (czwartek) zaplanowano konferencje przeznaczone dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorów szkół oraz nauczycieli. W piątek 27 lutego organizatorzy zapraszają na występy artystyczne i pokazy grup zainteresowań uczniów placówek biorących udział w imprezie. Będzie też prezentacja szkół językowych, firm organizujących kursy zawodowe, producentów pomocy dydaktyczno--naukowych dla uczniów i nauczycieli, sprzętu edukacyjnego oraz wydawców multimediów. Wśród szkół ponadgimnazjalnych na targach będą gościć między innymi.: I LO w Lublinie, II LO w Lublinie, III LO w Lublinie, Społeczne Liceum i Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego, Pallotyńskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego, Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie, Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli i Zespól Szkół Leśnych w Biłgoraju. Wśród wyższych uczelni zaprezentują się m. in.: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Akademia Leona Koźmińskiego, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Politechnika Radomska, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni i Wojskowa Akademia Techniczna. Więcej informacji i pełną listę wystawców można znaleźć na stronie internetowej www.targi.lublin.pl.
Co i kiedy warto zobaczyć?
Targi będą czynne:
26 lutego, 9-17
27 lutego: 9-15.
26 lutego :
9 - 9.30 Medyczne Studium Zawodowe (pokaz ratownictwa)
9-10.00 ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie (orkiestra „Henryczki")
10.00 Uroczyste otwarcie targów Konferencje
10.30-12 „Kompetencje organów prowadzących szkoły po zmianach ustawy Karta nauczyciela i ustawy o systemie oświaty" (Lubelskie Kuratorium Oświaty)
12.15-13.30 „EFS szansą dla edukacji" (Departament EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego)
13.45 -14.45 „Szkoły i placówki wobec zmian oświatowych" (Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli).
27 lutego :
Prezentacja szkół. Pokazy zespołów muzycznych, tanecznych, cheerleaderki, sztuki walki.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
ul. Czechowska 19, 20-072 Lublin
email: efs@lubelskie.pl, tel. 081-44-16-843, fax 081-44-16-853 / Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.
Statystyka:
odsłony:15093264, wizyty:7215279
projekt i cms: www.adm-media.pl