Uprzejmie informujemy, że Krajowa Instytucja Wspomagająca - Centrum Projektów Europejskich ogłasza nabór uczestników na VII Ponadnarodowe Forum Partnerskie.
Forum, biorąc pod uwagę jego mniejszą skalę, odbędzie w Warszawie, w siedzibie Centrum Projektów Europejskich przy ulicy Domaniewskiej 39A, w dniu 18 października br. Poniżej przedstawiamy Państwu ramowy program spotkania oraz pozostałe niezbędne do uczestnictwa informacje.
1) Wprowadzenie
Ponadnarodowe Forum Partnerskie stanowi kontynuację dotychczasowych działań wspierających poszukiwanie partnerów do projektów współpracy ponadnarodowej w ramach PO KL. Tym razem ma ono charakter dwustronny: polsko-szwedzki, w celu umożliwienia bezpośredniego kontaktu projektodawcom z obu krajów i stworzenia efektywnych partnerstw ponadnarodowych, działających w obszarach wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego. W spotkaniu oprócz instytucji polskich wezmą udział projektodawcy ze Szwecji. Przewiduje się, że na Forum Partnerskim będzie reprezentowanych łącznie nie więcej niż 15-20 instytucji z obu krajów (liczby te są przybliżone i mogą nieznacznie się zmienić w zależności od liczby zgłoszeń).
2) Warunki i kryteria naboru:
W Forum mogą wziąć udział podmioty, które:
1. planują składanie wniosku o dofinansowanie projektu współpracy ponadnarodowej w 2013 r. w komponencie centralnym/ regionalnym w ramach ogłaszanych konkursów;;
2. podmioty realizujące projekty w ramach PO KL (systemowe/konkursowe, centralne/regionalne), które zamierzają rozszerzyć je o komponent ponadnarodowy.
Ze względu na zakładaną –mniejszą niż dotychczas- liczbę uczestników Forum, o zakwalifikowaniu projektów na Forum będzie decydować również potencjał projektodawcy, stanowiący jego doświadczenie we wdrażaniu projektów, w tym projektów współpracy ponadnarodowej (na końcu niniejszego zaproszenia znajduje się obowiązkowy formularz do wypełnienia), możliwość dopasowania projektu z Polski do projektu z zagranicy oraz kolejność zgłoszeń.
3) Zakres tematyczny Forum
Zakres tematyczny Forum obejmuje wszystkie Działania/Poddziałania w ramach poszczególnych Priorytetów PO KL. Ostateczna kwalifikacja polskich projektodawców na Forum będzie uwarunkowana dopasowaniem tematyki polskich projektów do propozycji zgłoszonych przez partnerów ze Szwecji i odwrotnie.
4) Wymogi formalne na Forum
• Projekty należy zgłaszać wyłącznie w formie elektronicznej w postaci wypełnionych po angielsku opisów projektów, tzw. fiszek projektowych (na końcu niniejszego zaproszenia znajduje się obowiązujący do wypełnienia po angielsku wzór fiszki projektowej dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem projektodawców) wraz z informacją nt. potencjału projektodawcy i ewentualnych partnerów krajowych).
• Zgłoszenia należy przesyłać na adres: maciej.jamrozik@cpe.gov.pl, termin przyjmowania zgłoszeń upływa dnia 25 września br.
• Przy wypełnianiu fiszki szczególną uwagę należy zwrócić na precyzyjne opisanie potrzeby realizacji projektu we współpracy ponadnarodowej (problemu do rozwiązania) jako kluczowego elementu decydującego o możliwości znalezienia potencjalnego partnera ponadnarodowego. Wszystkie fiszki projektowe będą gromadzone w bazie danych „Fishing Pool” Krajowej Instytucji Wspomagającej, dając możliwość znalezienia partnera nie tylko podczas planowanego Forum.
• Ze względów logistycznych, po zakończeniu rekrutacji i stworzeniu listy uczestników Forum, w przypadku nadmiernej liczby zgłoszeń, będzie stworzona lista rezerwowa. W przypadku rezygnacji projektodawcy z uczestnictwa w Forum, na jego miejsce zostanie przyjęta kolejna organizacja z listy rezerwowej.
• Zwracamy Państwu szczególną uwagę na to, iż obecność na Forum osób, które potwierdziły swoje uczestnictwo, jest kluczowa dla powodzenia całego przedsięwzięcia – nieobecność projektodawców, zgłoszonych wcześniej i potwierdzających swój udział w Forum, powoduje nie tylko znaczne poważne zakłócenie prac innych uczestników przy stolikach, ale przede wszystkim generuje realne straty, również po stronie gości zagranicznych (którzy finansują koszty podróży i pobytu w Polsce we własnym zakresie), przede wszystkim zaś w postaci braku możliwości doboru partnerów, wcześniej wyselekcjonowanych na podstawie Państwa zgłoszeń.
5) Praktyczne uwagi organizacyjne
a) organizatorzy zapewniają catering podczas trwania Forum;
b) uczestnicy pokrywają koszty dojazdu i zakwaterowania we własnym zakresie;
c) językiem forum będzie wyłącznie język angielski (nie będzie tłumaczenia);
d) każda zakwalifikowana instytucja może delegować na Forum wyłącznie jedną osobę. Tylko w wyjątkowych, indywidualnych i uzgodnionych z Krajową Instytucją Wspomagającą sytuacjach możliwe będzie delegowanie większej liczby osób;
e) przesłane do KIW fiszki zostaną upublicznione na naszym portalu, zarówno fiszki instytucji zakwalifikowanych (z propozycją doboru partnerów do rozmów), jak i znajdujących się na liście rezerwowej czy odrzuconych (w części portalu poświęconej wsparciu KIW w poszukiwaniu partnerów ponadnarodowych). Przesłanie fiszki jest automatycznym wyrażeniem zgody na jej upublicznienie. Podkreślamy również, że Krajowa Instytucja Wspomagająca będzie wspierać danego beneficjenta w dalszym poszukiwaniu partnerów w przypadku, gdyby podczas Forum nie uda się znaleźć odpowiedniego partnera; indywidualne informacje na temat potencjału projektodawcy nie zostaną upublicznione na portalu KIW.
Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VII Ponadnarodowym Forum Partnerskim. Życzymy sukcesów w nawiązywaniu trwałych partnerstw ponadnarodowych!
Krajowa Instytucja Wspomagająca
RAMOWY PROGRAM
VII PONADNARODOWEGO FORUM PARTNERSKIEGO
Polska & Szwecja
Warszawa, 18 października 2013 r.
Centrum Projektów Europejskich, ul. Domaniewska 39A
Czas Sesja
10.00 - 11.00 Rejestracja uczestników, przerwa kawowa
11.00 – 11.10 Powitanie uczestników Forum, przedstawiciel Krajowej Instytucji Wspomagającej - Centrum Projektów Europejskich
11.10 – 11.25 Cel, struktura organizacyjna i oczekiwane rezultaty Forum, przedstawiciel Krajowej Instytucji Wspomagającej Centrum Projektów Europejskich
11.25 – 11.40 Autoprezentacja uczestników Forum
11.40 – 13.30 Praca w grupach przy wsparciu facylitatorów – prezentacja uczestników grup oraz założeń projektów
13.30 – 14.30 Lunch
14.30 – 16.30 Praca w mniejszych grupach: identyfikacja wspólnych obszarów projektowych i metod współpracy, określenie dalszych działań w celu zawiązania partnerstwa, wsparcie facylitatorów
16.30 – 16.45 Przerwa kawowa
16.45 – 17.30 Debriefing facylitatorów, dalsze rozmowy indywidualne uczestników
17.30 – 17.45 Podsumowanie i wnioski zebrane ze wszystkich grup – sesja plenarna, Krajowa Instytucja Wspomagająca - Centrum Projektów Europejskich
17.45 – 18.00 Podsumowanie i zakończenie Forum – sesja plenarna, Krajowa Instytucja Wspomagająca Centrum Projektów Europejskich
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
ul. Czechowska 19, 20-072 Lublin
email: efs@lubelskie.pl, tel. 081-44-16-843, fax 081-44-16-853 / Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.
Statystyka:
odsłony:15093723, wizyty:7215738
projekt i cms: www.adm-media.pl